Urządzamy nowoczesne biuro

Dobrze zaprojektowane biuro bardzo często świadczy o powodzeniu w interesach. Powinno być funkcjonalne i dopasowane do indywidualnych potrzeb. Oprócz funkcjonalności warto, aby biuro było nowocześnie urządzone. Z pewnością przyjemniej się pracuje, jeśli w biurze jest miło i przytulnie.

Co powinno znaleźć się w nowoczesnym biurze?

W nowoczesnym biurze powinna znaleźć się strefa pracy oraz strefa odpoczynku. W strefie pracy najważniejszy jest wygodny fotel i biurko, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Jeśli przy biurku podejmujemy kontrahentów, blat biurka powinien być dość duży. Szafa lub regał na dokumenty są niezbędne w każdym biurze, a chcąc stworzyć nowoczesny styl, każdy mebel powinien cechować się minimalizmem i prostotą.

Warto zaaranżować w biurze strefę odpoczynku, w której powinny znaleźć się wygodne fotele lub kanapa oraz stolik kawowy. Podczas pracy przy komputerze zalecane są kilku lub kilkunastominutowe przerwy, a najlepiej odpoczywać w miłym otoczeniu. Warto zadbać o elementy dekoracyjne np. kwiaty, nowoczesne oświetlenie, obrazy lub grafiki na ścianach. W strefie odpoczynku może również znajdować się telewizor.

Nowoczesna lampa niezbędnym elementem nowoczesnego biura.

Wybierając oświetlenie do nowoczesnego biura trzeba kierować się funkcjonalnością oraz wyglądem. Konieczne jest oświetlenie główne- żyrandol sufitowy lub wisząca, nowoczesna lampa, a także lampka biurkowa oraz stojąca. Dzięki różnym rodzajom oświetlenia w biurze, z łatwością można podzielić przestrzeń na strefy oraz dopasować światło do różnych czynności. Podczas spotkania biznesowego najlepiej używać oświetlenia sufitowego, które oddaje jasne, mocne światło. Każda nowoczesna lampa wisząca lub stojąca powinna cechować się prostotą i minimalizmem. Nowoczesne lampy najczęściej są wykonane z elementów metalowych, szklanych, przezroczystych żarówek. Dominują geometryczne, ciekawe lub proste, minimalistyczne kształty. Najważniejsze, by spełniały swoje funkcje i pasowały do surowego, nowoczesnego wnętrza. Kolory nowoczesnych lamp są dość ubogie- biel, czerń, szarości, odcienie złota oraz miedzi, lecz sprawdzą się w każdym nowoczesnym biurze.

Drewno i szarości pomysłem na nowoczesne biuro.

W nowoczesnym biurze trudno spotkać jaskrawe i mocne kolory, ponieważ powodują rozproszenie uwagi i koncentracji. Najbezpieczniejszymi kolorami, pasującymi do nowoczesnego biura są biele, czerń, szarości, które warto połączyć z elementami metalowymi, skórzanymi oraz drewnianymi. Ponadczasowym pomysłem na urządzenie nowoczesnego biura są meble w kolorze drewna oraz ściany w odcieniach szarości lub bieli. Meble tapicerowane takie jak fotele, czy kanapa również mogą mieć szare odcienie. Warto postawić na tynk strukturalny na ściany, który będzie imitował beton- jest to bardzo nowoczesne i modne rozwiązanie, które idealnie komponuje się z drewnem.

Aby optycznie powiększyć biuro, warto postawić na nieco jaśniejsze kolory np. biel oraz jasną szarość. Jasne biuro również może mieć ciekawy, nowoczesny styl, dzięki prostym, funkcjonalnym meblom oraz bardzo małą ilością dodatków. Bardzo dobrze sprawdzają się lustra, które dają wrażenie większej przestrzeni. Kwiaty lub niewielkie bibeloty nie powinny przytłaczać biura, dlatego lepiej z nimi nie przesadzać. Przy urządzaniu nowoczesnego biura warto trzymać się zasady „ mniej znaczy więcej”, dlatego trzeba uważać z ilością kolorów- najlepiej postawić na dwa lub trzy stonowane odcienie i kolory, które stworzą wnętrze.

Post Author: Majka