Poduszki z gryką hit czy kit?

Kto z nas nie marzy o ośmiogodzinnym, niczym niezmąconym śnie. Odpoczynek i głęboki sen, ma zbawienne działanie na nasz organizm – koi nerwy, uspokaja ciało i wspiera równowagę psychiczną. Na to jak śpimy wpływ, mają stworzone w naszej sypialni warunki i tu z pomocą przychodzą nam poduszki z gryką.

Poduszki z gryką, sekret zdrowego snu

Gryka znana jest ze swoich właściwości leczniczych, podobnie jak jej łuski. Obecnie poza powszechnym zastosowaniem w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym, możemy ją często spotkać jako surowiec do produkcji materacy czy poduszek.

Poduszki z gryką odznaczają się właściwościami termoregulacyjnymi, w przeciwieństwie do tradycyjnych poduszek nie nagrzewają się i zachowują odpowiednią wilgotność, co sprawdzi się w przypadku osób cierpiących z powodu schorzeń kostno-stawowych i reumatycznych lub pourazowych. Dodatkowo gryka z uwagi na zawartość taniny jest odporna na rozwój bakterii
i grzybów, to sprawia, że nadaje się dla alergików oraz długoterminowo ma pozytywny wpływ na układ oddechowy i odpornościowy. Ponadto ze względu na dużą elastyczność poduszki z takim wypełnieniem idealnie dostosowują się do kształtu ciała, a to pozwala na odciążenie kręgosłupa, zmniejszenie napięcia mięśniowego, zwalczanie bólu szyi i bóli migrenowych.

Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz

Jedną z najważniejszych kwestii dobrego wypoczynku to odpowiednia pozycja podczas snu. Poduszki z gryką dopasowują się do kształtu naszego ciała. Poduszkę trzeba dostosować do swoim potrzeb — w zależności od pozycji spania możemy regulować grubość poduszki — ilość gryki na bieżąco może być korygowana. Odpowiednio dobrana wielkość podtrzymuje głowę i kark, dzięki czemu rozluźnia mięśnie, a także dzięki wypełnieniu przestrzeni między głową a plecami niweluje bóle kręgosłupa, związane z nieprawidłowym układem ciała podczas snu.

Jaką poduszkę wybrać?

Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele modeli, w różnorodnych wzorach i kolorach, tak aby każdy mógł wybrać najlepszy dla siebie model. Można wybierać nie tylko w rozmiarach, ale
i materiałach poszewek. Aby poduszki z gryką spełniały swoje zadanie powinny być powleczone w naturalne tworzywo, jak bawełna czy len. Dzięki temu potęgujemy właściwości termoregulacyjne i oddychające gryki. Większość dostępnych na rynku poduszek wyposażona jest w zamek, co pozwala nie tylko regulować ilość łupin, ale też wypełnić środek ulubionym dodatkiem. Najczęściej stosuje się domieszkę suszonej lawendy z uwagi na działanie odprężające czy właściwości wspomagające udrożnienie dróg oddechowych. Innym popularnym dodatkiem są suszone płatki róży, które wykazują działanie relaksacyjne.

Post Author: Majka