Zalety i wady wózków inwalidzkich elektrycznych

Coraz częściej osoby niepełnosprawne rezygnują z korzystania z wózków ręcznych na rzecz wózków inwalidzkich napędzanych elektrycznie. Jakie są zalety i wady tego rodzaju wózków? Czy warto w nie inwestować, rezygnując z tradycyjnych wózków ręcznych?

Wygoda i szybkość poruszania się

Wózek inwalidzki elektryczny będzie najlepszą opcją dla osób, które cenią sobie swobodę i samodzielność poruszania się. Dzięki takiemu wózkowi mogą one przemierzać naprawdę długie dystanse bez niczyjej pomocy. Wózki elektryczne trzeba oczywiście ładować, aczkolwiek rozwój techniki pozwala na to, aby można było coraz dłuższe odcinki pokonywać bez konieczności doładowywania. Ponadto wózek inwalidzki elektryczny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie są w stanie samodzielnie wprawić w ruch wózka ręcznego. Samodzielne poruszanie się na wózku ręcznym może być męczące nawet dla osoby, której kończyny górne są w pełni sprawne. Wózki elektryczne mają też tę zaletę, że najczęściej są bardziej stabilne, niż wózki wprawiane w ruch siłą mięśni. Możemy nimi bez obaw jeździć nie tylko po równych powierzchniach, ale także po tych bardziej wyboistych, na przykład po trawie czy nierównym chodniku.

Cena wózka elektrycznego

Ceny wózków inwalidzkich napędzanych elektrycznie są niestety wciąż dość wysokie. Zdecydowanie tańszą opcją będą wózki ręczne. Dlatego jeśli zależy nam na jak najmniejszym wydatku, powinniśmy zastanowić się, czy wózek inwalidzki elektryczny jest dla nas dobrą opcją. Patrząc jednak z perspektywy funkcjonalności wózków elektrycznych, ich cena nie jest aż tak wygórowana. Jest raczej ceną adekwatną do jakości produktu i przede wszystkim możliwości, jakie nam on stwarza. Biorąc pod uwagę te aspekty warto zainwestować nieco więcej pieniędzy w wózek inwalidzki elektryczny, który uczyni nasze życie łatwiejszym.

Wózek inwalidzki elektryczny

Wózki oraz skutery inwalidzkie elektryczne nie należą do najlżejszych. Z pewnością lżejsze będą te napędzane ręcznie. Duża waga może być przeszkodą, jeśli osoba korzystająca z wózka chce dostać się np. do budynku, gdzie nie ma podjazdu dla wózków inwalidzkich. Podniesienie wózka elektrycznego wraz z osobą niepełnosprawną może być kłopotliwe. W większości miejsc jednak podjazdy dla wózków inwalidzkich są zapewnione.

Post Author: Majka