Świadome odżywianie w przypadku endometrioza – kompendium wiedzy

Na pierwszy rzut oka nieznaczne decyzje decydujące o naszego stylu życia mogą wpłynąć na wystąpienie zwiększonego problemu wędrującej śluzówki macicy a także podnosić szansę choroby. Kwestie tego typu mają bezpośredni wpływ na to, jak bolesne okażą się zaburzenia jak również i jak efektywna jest kuracja opisywanej dolegliwości.

Chociaż należy przeprowadzić uzupełniające testy, aby móc z całą odpowiedzialnością połączyć pewne dania tudzież zwyczaje wyznaczające wartość stylu życia z rozwojem lub pogorszeniem tej choroby, wspomniane w dalszej części tekstu  czynniki mają potencjał aby negatywnie oddziaływać na schorzenie. Jeżeli już wiesz co to jest endometrioza – teraz musisz wiedzieć, które dania szkodzą.

Czego nie jeść w razie zdiagnozowania gruczolistości pochwy?

Metoda żywienia obfitująca w niesprzyjające nam tłuszcze nasycone oczywiście jest zgubna dla każdego, ale już szczególnie dla kobiet, które osobiście przekonały się, czym jest wspomniana choroba, bowiem doprowadzić do szybszego rozwoju choroby. Testy potwierdziły wyraźnie większą proporcję  rozpoznań endometriozy wśród tych kobiet, które regularnie spożywają duże ilości niepożądanych tłuszczów, jakie możemy odnaleźć w:

· daniach przygotowywanych na głębokim tłuszczu,
· daniach gotowych,
· fast foodach.

Nietrafionym pomysłem będzie też spożywanie znacznych ilości czerwonego mięsa. Pewne badania sygnalizują zwiększone ryzyko rozwoju endometrioza przy znacznym spożyciu mięsa czerwonego.Niemal identyczny scenariusz jawi się jeśli mówimy o glutenie. Jeżeli zastanawia Cię gruczolistość macicy w trakcie trwania ciąży – kwestia glutenu również będzie dla Ciebie pomocna.

Podobnie,jeżeli chodzi o pokarmy, jakie mogą wpływać na regulację hormonów, przed wszystkim na równowagę estrogenów, mają możliwość zgubnie wpływać na panie z wędrującą śluzówką macicy.Dodatkowo trzeba unikać lub ograniczać tych, które towarzyszą zapaleniom w organizmie a co więcej prowadzić bezpośrednio do dalej idącego bólu i rozwoju dolegliwości. W grę wchodzą przede wszystkim dwie substancje: alkohol i kofeina.

Produkty, które mogą pozytywnie wpływać na endometriozę:

Jednakże aby przeprowadzanie leczenia opisywanego schorzenia okazało się bardziej bardziej efektywne, mamy możliwość dodatkowo hamować występowanie stanów zapalnych oraz ból spowodowane przez tę dolegliwość, ustalając dobrze zbilansowaną dietę, która będzie przede wszystkim warzywna a także  zapewnia sporo witamin i minerałów. Już teraz dodaj do do swojego programu składniki bogate w błonnik, na przykład owoce i warzywa, rośliny strączkowe oraz produkty pełnoziarniste. Polecamy także składniki odżywcze bogate w żelazo, np.:

· ciemne warzywa liściaste,
· kapusta szparagowa,
· rośliny strączkowe,
· pełne ziarna,
· orzechy oraz nasiona.

Ordynowana jest też kuchnia bogata w kluczowe tłuszcze,np. tłuste ryby, orzechy włoskie, chia i nasionka lnu, a dodatkowo pokarmy bogate w składniki wykazujące właściwości przeciwutleniaczy, które znajdziemy w kolorowych warzywach i owocach, na przykład pomarańcze, jagody, pełna czekolada, szpinak a także buraki.

Bądź pewna, iż poświęcasz wystarczająco dużo uwagi temu, w jaki sposób Twoje ciało reaguje w razie przyjmowania specyficznych pokarmów. Prowadzenie dziennika spożywanych każdego dnia pokarmów a także wszystkich towarzyszących objawów jest kluczowe.

Post Author: Majka