Rozwijające umysł i ciało animacje dla dzieci

Chcesz, aby twoje dziecko podczas wakacji lub ferii zimowych się nie nudziło? Kreatywne zabawy dla dzieci to strzał w dziesiątkę. Nie tylko sprawiają, że nasza pociecha spędza mniej czasu przed komputer ale wpływają na odpowiedni rozwój najmłodszych. Doskonałym pomysłem są zabawne animacje dla dzieci pomysły na ich wykonanie można mnożyć w nieskończoność.

Animacje dla dzieci pomysły na gry ruchowe

Dzieci kochają zabawę na świeżym powietrzu. To wyśmienity pomysł na wzmocnienie odporności oraz sprawności fizycznej. Twoje dziecko lubi jeździć na rowerze lub hulajnodze? Aby zabawa, była jeszcze bardziej udana, można zorganizować mu tor przeszkód, slalom albo skomplikowane skrzyżowanie. Warto zaopatrzyć się w stoper oraz wyznaczyć odległość, na przykład 30 metrów.

Kolejną zabawą na długie letnie dni, jest robienie ogromnych bańek z koła hula hop. Potrzebny nam będzie do tego mały basenik albo większa miska. Napełniamy ją wodą z płynem do naczyń i w tradycyjny sposób tworzymy ogromne bańki. Dziecko nawet może znaleźć się w środku banki. Mnóstwo emocji oraz radości  gwarantowane, zarówno dla małych jak i większych pociech.

Animacje dla dzieci pomysły pobudzające umysł

Bardzo istotne w rozwoju naszego malucha jest dbanie nie tylko o jego sprawność fizyczną ale i rozwój umysłowy. Możemy wykorzystać zabawy, aby ćwiczyć młody umysł naszych pociech. Jednym z wyśmienitych pomysłów jest gra w skojarzenia. Najlepsza zabawa jest wtedy gdy, w grze bierze udział więcej dzieci, które siadają w kołku. Jedna osoba zaczyna mówiąc dowolne słowo, na przykład „lato”. Dziecko, które znajduje się obok ma za zadanie poszukać skojarzenie, na przykład „słońce”.

Młodsze dzieci z pewnością pokochają znaną większości grę w ciepło – zimno. Jakie towarzyszą jej zasady? Chowamy jakiś przedmiot, może to być coś słodkiego lub ulubiona zabawka naszego malucha. Dziecko ma za zadanie znaleźć przedmiot a my możemy udzielać mu podpowiedzi mówiąc „ciepło” jak idzie w dobrym kierunku, lub „zimno” jeżeli dziecko się oddala.

Post Author: Majka