Jak dbacie o piękny uśmiech?

Kamień powstający na zębach jest widoczny już na pierwszy rzut oka. Nawet kiedy zęby są całkiem zdrowe, zdarza się, że pokrywa je bardzo nieestetyczny nalot. Całe szczęście, że w dobie dzisiejszych metod zakończenie tego problemu jest całkiem proste.

Na występowanie kamienia w znacznym stopniu wpływają picie kawy i najróżniejszych herbat, soków i napojów wysoko mineralizowanych. Szkodzą nam także czerwone wino, twarda woda z kranu i dym papierosowy. W pierwszej kolejności na zębach nawarstwia się miękki osad, który usuniemy samodzielnie bez żadnego problemu. Następnie płytka przemienia się w twardy osad, możliwy do zdjęcia jedynie z pomocą stomatologa.

Jak najlepiej dbać o swój uśmiech? Regularnie myj zęby przy pomocy szczoteczki sonicznej, stosuj też nici dentystyczne. Nie sposób jednak w 100% skutecznie uchronić się przed powstawaniem kamienia – czasem pomoże nam już tylko stomatolog. Gdy zaczniesz planować zdjęcie kamienia ze swoich zębów, a nie wiesz, gdzie dokładnie masz szansę to zrobić, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę, dla przykładu „skaling” bądź „stomatologia Łódź”. Najlepsze rozwiązanie wybierzesz, przeglądając opinie internautów. Stomatolog oczyszcza zęby przy pomocy skalara. Wibracje transmitowane przez skaler bez problemu rozbijają kamień, który zostanie wypłukany przez silny strumień wody.

Zadbaj o swoje zęby i staraj się nie dopuścić do tego, żeby kamień stał się przyczyną różnych problemów z próchnicą. Nie zapominaj o systematycznym odwiedzaniu swojego stomatologa!

Post Author: Majka