Częste błędy w pielęgnacji oblicza brody oraz jak ich unikać

Broda to niewątpliwy atut męskiego wyglądu, który nadaje charakteru i stylu, pod warunkiem że wygląda estetycznie, jest zadbana. W tym celu stosuje się odpowiednie kosmetyki – na przykład naturalne mydła do brody, olejki i inne. Niezwykle istotne jest także unikanie podstawowych błędów towarzyszących pielęgnacji.

Czego unikać w trakcie pielęgnacji brody?

Stosowanie niewłaściwych produktów do pielęgnacji to podstawowy błąd. Spore grono brodaczy stosuje zwykły szampon do włosów albo żel do ciała, zamiast mydła do brody lub specjalnego szamponu. Używając właściwych produktów, włosy rosną silne, nie rozdwajają się i prezentują się bardzo estetycznie. Stosowanie zwykłych kosmetyków to gwarancja przesuszenia zarostu, pozbawienia go blasku oraz koloru, co jest niekorzystne dla każdego brodacza. Cierpi na tym również skóra twarzy — staje się podrażniona, sucha, a w najgorszym wypadku pojawi się również łupież. Mydła do brody muszą powstawać z naturalnych składników — tylko wtedy można uniknąć skutków ubocznych uwarunkowanych szkodliwymi i chemicznymi produktami.

Błędem w pielęgnacji brody jest również używanie tanich kosmetyków, które zamiast nawilżać, ułatwiać wzrost i dbać o kondycję włosów, przyczyniają się do zniszczenia zarostu. Aby dobrze to zrozumieć, należy mieć świadomość, że dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji są przepełnione wartościami odżywczymi wchłanianymi przez włosy — to doskonały budulec i podstawa atrakcyjnego owłosienia twarzy.

Skuteczne metody do uzyskania atrakcyjnego zarostu

Pielęgnacja brody jest istotna, jednak w tym zakresie również należy zachować umiar, czyli stosowanie zbyt wielu kosmetyków nie przyniesie pożądanych efektów, a nawet przyczyni się do przesuszenia włosów, a także wykaże niekorzystny wpływ na skórę twarzy. Mydła do brody nie muszą być stosowane razem z odżywką, specjalnym olejkiem i balsamem, gdyż nadmiar kosmetyków osłabi zarost.

Gorące powietrze używane do suszenia również przyniesie szereg niekorzystnych skutków ubocznych. Ciepłe powietrze przyczynia się do usunięcia wilgoci występującej wewnątrz łuski, a w najgorszym przypadku delikatne włosy zostają spalone. Brodacze powinni więc osuszyć brodę ręcznikiem, następnie kartaczem usunąć nadmiar wilgoci i nadać pożądany kształt i dopiero potem, jeśli to naprawdę konieczne, użyć suszarki, ale w odpowiedniej odległości od twarzy.

Post Author: Majka