Coraz częściej spotykany problem niedotlenienia organizmu jest z pewnością stanem stwarzającym niebezpieczeństwo nie tylko dla naszego zdrowia, ale nawet życia. Z tego typu schorzeniami zmagają się wszystkie osoby, których dotyczą wady układu oddechowego. Suplementarnie przy uzdrawianiu podobnych schorzeń zaczyna się leczenie tlenem. Zaleceniem do zastosowania tlenoterapii najprawdopodobniej będą: przewlekła POChP, rozstrzenie oskrzeli, samoistne włóknienie płuc, zwłóknienie torbielowate bądź też BPD. Jeśli zaistnieje konieczność zaimplementowania tego typu leczenia, z pomocą przyjdą nam specjalne urządzenia.
Koncentrator tlenu jest sprzętem, który świetnie sprawdza się zarówno w każdym domu, jak i w szpitalu. Jego praca bazuje na zasysaniu powietrza z najbliższego otoczenia. W kolejnym kroku dochodzi do sprężenia powietrza i szybkiego oddzielenia tlenu od azotu. Niepożądany gaz wypada z powrotem do powietrza z otoczenia, tlen natomiast eksploatowany jest przez pacjenta, który w konsekwencji poprzez specjalną maskę wchłania tlen o stężeniu 91-95%. Omawiany koncentrator, zwiększając stężenie tlenu w pęcherzykach płucnych, umożliwi zapobiegnięcie kwasicy, będącej przykrym skutkiem niedotlenienia.
Zasadność zastosowania domowej tlenoterapii da się osądzić natychmiast po pojawieniu się paru istotnych objawów. Pośród nich podaje się bezsenność, niezdrowe wyczerpanie oraz długotrwale poczucie ogólnego braku sił, a także osłabienie umysłowe i znaczny spadek naturalnej odporności.
Ze względu na niezwykle częste użytkowanie koncentratora tlenu w czasie tlenoterapii, powinieneś dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego modelu. Korzystnie, by do wszystkich pacjentów docierały narzędzia stosunkowo nieciężkie, nie za duże oraz przyjazne wszelkim podróżom. Istotne są ekonomiczność, cicha praca, a ponadto intuicyjna eksploatacja czy zabiegi związane z cykliczną pielęgnacją.